HOMEOPATICKÉ STUDIUM PRO POKROČILÉ

Vzdělávání homeopata nikdy nekončí, pouze se mění potřebná intenzita a úroveň podnětů, které jsou pro jeho další rozvoj vhodné. Homeopatické studium pro pokročilé (HSPP) je určeno absolventům všech homeopatických škol a praktikujícím homeopatům, kteří se chtějí po dokončení studia na některé z homeopatických škol dále vzdělávat, upevnit a rozšířit své znalosti homeopatie a autopatie. Podrobné informace o studiu naleznete na těchto stránkách, lze využít emailového nebo telefonického kontaktu. 

Ve školním roce 2020 - 2021 se nebudou konat přednášky uvedené v programu Homeopatického studia pro pokročilé, vzhledem k vládním opatřením v souvislosti s Covidem nelze bohužel zajistit prezenční formu studia. Vzhledem k nemožnosti studovat prezenční formou si mohou zájemci objednat audiozáznamy a prezentace přednášek napsáním na kontaktní email. V navazujících letech dojde k optimalizaci studia do dvouletého rozsahu. Termíny budou dle možností prezenční výuky využity pro podrobnou výuku autopatie resp. autoisopatie, která je v rozsahu tří víkendů s možným přidáním doplňujícího semináře a v předchozích seminářích byla vysoce hodnocena.

Z homeopatických přednášek se bude (doufejme) konat doplňkové téma tkáňových solí, které je jinak v rozpisu programu opomíjeno.  

Termíny přednášek ve školním roce 2020 - 2021  

28. - 29. 11. 2020 Tkáňové soli - dvanáct základních tkáňových solí a další tři soli, význam, využití

Změna termínu: Vzhledem k přetrvávajícím vládním omezením nelze očekávat jejich uvolnění do předpokládaného termínu konání přednášky. Přednáška se překládá na zatím neurčený termín, který bude všem přihlášeným zájemcům zaslán emailem, noví zájemci se mohou stále přihlásit.          

27. 3. 2021 Tkáňové soli 2 - doplňujících dvanáct solí, význam, využití 

 

Obecné informace: 

Časový rozpis víkendu:           sobota 9 – 18h, neděle 9 – 16h  (vč. oběda), u jednodenních seminářů 9 - 17h 

Pořadatel                                 Ing. Jan Matyáš        

Místo konání:                           VOŠ, SPŠ a SOŠ, Podskalská 10, Praha 2, přednášková místnost P14

Cena víkendového kurzu:        2000 Kč 

Číslo účtu:                                2500698870/2010 Fio

Zájemce o informace, studium i návštěvu jednotlivé přednášky mohou napsat na  jan.matyas@email.cz

knihovna homeopata

Homeopatická knihovna aneb šedivá nemusí být teorie :-)

Homeopatie má dlouhou historii, pokud se chcete podívat na virtuální prohlídku muzea homeopatie v domě jejího zakladatele S. Hahnemanna, můžete nahlédnout na tomto odkazu v liště vlevo. V Köthenu v německém Lipsku Samuel Hahnemann působil v letech 1821 - 1835, kde léčil, zkoušel nové léky a psal svá nejvýznamnější díla - Organon 3. - 5. vydání, Chronické nemoci, Materia Medica Pura. Hahnemannův dům a ordinace, tzv. Hahnemannhaus, je dnes muzeum v stavu zachovaném od Hahnemannových dob včetně původních homeopatických léků, nábytku a knih. Nedaleko se nachází Evropská homeopatická knihovna obsahující historické i moderní svazky a vydání homeopatických děl. Pravidelně toto místo navštěvujeme.

Kontakt

Ing. Jan Matyáš
+420 777 664 654
86567390