HOMEOPATICKÉ STUDIUM PRO POKROČILÉ

Vzdělávání homeopata nikdy nekončí, pouze se mění potřebná intenzita a úroveň podnětů, které jsou pro jeho další rozvoj vhodné. Homeopatické studium pro pokročilé (HSPP) je určeno absolventům všech homeopatických škol a praktikujícím homeopatům, kteří se chtějí po dokončení studia na některé z homeopatických škol dále vzdělávat, upevnit a rozšířit své znalosti homeopatie a autopatie. Podrobné informace o studiu naleznete na těchto stránkách, lze využít emailového nebo telefonického kontaktu. 

Ve školním roce 2020 - 2021 se nebudou konat přednášky uvedené v programu Homeopatického studia pro pokročilé, vzhledem k vládním opatřením v souvislosti s Covidem nelze bohužel zajistit prezenční formu studia. Vzhledem k nemožnosti studovat prezenční formou si mohou zájemci objednat audiozáznamy a prezentace přednášek napsáním na kontaktní email. V navazujících letech dojde k optimalizaci studia do dvouletého rozsahu. Termíny budou dle možností prezenční výuky využity pro podrobnou výuku autopatie resp. autoisopatie, která je v rozsahu tří víkendů s možným přidáním doplňujícího semináře a v předchozích seminářích byla vysoce hodnocena.

Z homeopatických přednášek se bude (doufejme) konat doplňkové téma tkáňových solí, které je jinak v rozpisu programu opomíjeno.  

Termíny přednášek ve školním roce 2020 - 2021  

28. - 29. 11. 2020 Tkáňové soli - dvanáct základních tkáňových solí a další tři soli, význam, využití

27. 3. 2021 Tkáňové soli 2 - doplňujících dvanáct solí, význam, využití 

Změna termínu: Vzhledem k přetrvávajícím vládním omezením nelze v původně plánovaných termínech přednášky uskutečnit. Přednášky budou přesunuty na zatím neurčený termín, který bude následně všem přihlášeným zájemcům zaslán emailem. 

Obecné informace: 

Časový rozpis víkendu:           sobota 9 – 18h, neděle 9 – 16h  (vč. oběda), u jednodenních seminářů 9 - 17h 

Pořadatel                                 Ing. Jan Matyáš        

Místo konání:                           VOŠ, SPŠ a SOŠ, Podskalská 10, Praha 2, přednášková místnost P14

Cena víkendového kurzu:        2000 Kč 

Číslo účtu:                                2500698870/2010 Fio

Zájemce o informace, studium i návštěvu jednotlivé přednášky mohou napsat na  jan.matyas@email.cz

knihovna homeopata

Homeopatická knihovna aneb šedivá nemusí být teorie :-)

Homeopatie má dlouhou historii, pokud se chcete podívat na virtuální prohlídku muzea homeopatie v domě jejího zakladatele S. Hahnemanna, můžete nahlédnout na tomto odkazu v liště vlevo. V Köthenu v německém Lipsku Samuel Hahnemann působil v letech 1821 - 1835, kde léčil, zkoušel nové léky a psal svá nejvýznamnější díla - Organon 3. - 5. vydání, Chronické nemoci, Materia Medica Pura. Hahnemannův dům a ordinace, tzv. Hahnemannhaus, je dnes muzeum v stavu zachovaném od Hahnemannových dob včetně původních homeopatických léků, nábytku a knih. Nedaleko se nachází Evropská homeopatická knihovna obsahující historické i moderní svazky a vydání homeopatických děl. Pravidelně toto místo navštěvujeme.

Kontakt

Ing. Jan Matyáš
+420 777 664 654
86567390