Přednášející - Ing. Jan Matyáš

Na seminářích HSPP přednáší Ing. Jan Matyáš, homeopat s profesionální praxí od roku 2003 a zkušeností z několika tisíc celostně řešených případů. Tříleté homeopatické vzdělání absolvoval v Homeopatické akademii, kde přednáší od roku 2005 do dnešní doby jako kmenový učitel. Od roku 2000 v rámci průběžného vzdělávání absolvoval mnoho desítek víkendových seminářů nebo letních škol se zahraničními lektory. Na počátku jeho praxi nejvíce ovlivnili současní kolegové z Homeopatické akademie Mgr. Jiří Čehovský, MUDr. Petr Pudil a MUDr. Luděk Ryba, ze zahraničních lektorů a mezinárodně uznávaných homeopatů lze jmenovat zejména Farokha Mastera, Robina Murphyho a George Vithoulkase, u dvou posledně zmíněných stále aktivně studuje. Podílel se na vývoji homeopatického softwaru Homeo. 

V roce 2001 Jan Matyáš zakládal Homeopatickou společnost (nyní Homeopatická společnost, z.s.), která se od té doby zabývá právním prostředím v České republice ve vztahu k homeopatii - viz. www.homeopatickaspolecnost.cz. Po celou dobu byl členem výboru společnosti, od roku 2015 je předsedou Homeopatické společnosti, z.s. 

S kolegou Mgr. Jiřím Čehovským se podílí na vývoji a zdokonalování autopatie, samostatného oboru filosoficky vycházejícího z homeopatie, ale využívajícího k zlepšení vitality zejména napotencované zdravé informace klienta. Od 2009 moderuje Autopatické konference a přednáší na základních kurzech autopatie, kurzech pro pokročilé autopatické poradce i na praktických autopatických seminářích.

Vysokou školu chemicko-technologickou absolvoval v roce 2000 na Fakultě potravinářské a biochemické technologie. Vyučoval a stále některé odborné předměty při sníženém úvazku vyučuje na VOŠ, SPŠ a SOŠ  www.podskalska.cz, např. všechny obory chemie, potravinářské technologie, toxikologii, základy výživy a informační technologie . Poznatky z jednotlivých oborů jsou také využívány při výuce homeopatie a autopatie.

Mgr. Jana Ohanková

Homeopatka s praxí od roku 2010, v současné době členka výboru Homeopatické společnosti, z.s. Kromě homeopatické a autopatické poradny v Zelenči se věnuje výuce anglického jazyka. Zajímavostí je, že opakovaně obsadila pozici nejrychlejšího řešitele homeopatických kvízů na světě. Překládá přednášky zahraničních lektorů na Homeopatické akademii. Kromě homeopatické a autopatické praxe využívá možnosti bylinných tinktur a potravních doplňků, informace o nich jsou doplňkovou součástí přednášek.

Vystudovala Homeopatickou akademii, navázala studiem v Pokračovacím studiu. V roce 2016 absolvovala na Homeopatickém studiu pro pokročilé.


Kontakt

Ing. Jan Matyáš
+420 777 664 654
86567390